Kurumsal

Zirvede kalmak için çalışıyoruz.

Temelleri Balıkesir'in Burhaniye ilçesi Gömeç beldesinde 1957 yılında atılan İlyas Şen Şirketler Grubu, 1996 yılından itibaren şirketleşerek ticari araç satışında önemli bir yer edinmiştir. Grup, otomotiv sektöründe çeşitli marka temsilcilikleri ile Balıkesir, İzmir, Bursa ve İstanbul illerinde çalışmalarına devam etmektedir.

İlyas Şen Şirketler Grubu ayrıca; sigorta, turizm, tarım ve inşaat alanlarında da faaliyet göstermektedir. Tarım sektöründe büyük firmalara ürettiği zeytinyağının satışını yapmaktadır. Turizm alanında ise Burhaniye'de butik otelimiz Şen Motel'de hizmet vermektedir. Ayrıca Grup, sigorta sektöründe Türkiye'nin önde gelen sigorta markalarının da acenteliklerini yürütmektedir.


İlyas Şen Şirketler Grubu ticari araç grubunda; BMC, MAN, IVECO kamyon ve kamyon çekicileri , kamyonet ve otobüs markalarıyla hizmet verirken, Otomotiv Grubunda ise Hyundai, Honda, Citroen ve Opel markalarının bayiliklerini yapmaktadır.


İlyas Şen Şirketler Grubu toplam 28 bin metrekare kapalı, 29 bin 500 metrekare açık alanda satış, servis, 2. El ve yedek parça tesisleriyle tam anlamıyla bir bütün olarak 4S hizmeti vermektedir. Özellikle ticari araç satışında Türkiye çapında lider konuma gelen grup, Şensan A.Ş, İlyas Şen Otomotiv A.Ş. , Şen Ticari Araçlar A.Ş., İlyas Şen Motorlu Araçlar A.Ş., Desil Ltd ve İlve Ltd. şirketleriyle, İzmir, Bursa, Balıkesir ve İstanbul'da faaliyetlerini sürdürmektedir.

MAN Hakkında

Bir dünya markası olan MAN'ın kökleri 1758 yılına dayanıyor. MAN, ilk kurulduğunda Almanya'nın Ruhr bölgesinde faaliyet göstermeye başladı. Bugün dev bir mühendislik firması olan MAN kamyon ve otobüs, ticari araçlara ve taşıma çözümlerine yönelik uluslararası hizmet sağlamaktadır. Hizmet kapsamı kamyonları, şehir içi otobüsleri, şehirlerarası otobüsleri ve yolcu otobüsleri ile MAN araçlarının işletimine yönelik servis ve finansman hizmetlerini içermektedir. MAN'ın çalışma alanları; ticari araçlar, dizel motorlar, turbo makineler ve sanayi hizmetleridir.


MAN'ın Almanya dışında üretim yapmak için seçtiği ilk ülke Türkiye'dir. Fabrika 1966 yılında İstanbul'da kurulmuş, ilk otobüs üretimi 1967 yılında yapılmıştır. MAN Türkiye, Başkent Ankara'nın Akyurt İlçesi'nde 317.000 metrekareye yayılan dev üretim merkezinde MAN ve NEOPLAN markaları için şehir içi, seyahat ve orta mesafe otobüsler geliştirilmekte ve üretmektedir. Bugün ŞENSAN olarak MAN araçlarının Türkiye'deki satış rakamlarının artmasında ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasında büyük rol sahibiyiz. MAN firması, ŞENSAN'la birlikte her geçen gün pazar payını artırırken, özellikle ticari araçlarıyla gelecek vadeden yatırımlar arasında yer almaktadır. İşimize duyduğumuz saygı, çalışmalarımızdaki titizlik, müşterilerimize en iyi hizmet verebilmek, kalitesiyle sağlam ve güvenilir iş çıkarmak temel prensiplerimizdendir. En kaliteli hizmeti en ekonomik koşullarda sunarak, müşteri memnuniyetini kazanmayı ilke edinen ŞENSAN Otomotiv, servis onarım hizmetlerinde, saygı ve hoşgörüden taviz vermeden, sektöründeki liderliği sürdürmektedir.